Django Debug Toolbar - en to fi translation catalogue (72 entries)

en: Cache
fi: Välimuisti

en: %(cache_calls)d call in %(time).2fms | %(cache_calls)d calls in %(time).2fms
fi[0]: %(cache_calls)d kutsu %(time).2fms
fi[1]: %(cache_calls)d kutsua %(time).2fms

en: Logging
fi: Loki

en: %(count)s message | %(count)s messages
fi[0]: %(count)s viesti
fi[1]: %(count)s viestiä

en: Profiling
fi: Profilointi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings from <code>%s</code>
fi: Asetukset tiedostosta <code>%s</code>

en: %(num_receivers)d receiver of 1 signal | %(num_receivers)d receivers of 1 signal
fi[0]: %(num_receivers)d vastaanotin 1 signaalille
fi[1]: %(num_receivers)d vastaanotinta 1 signaalille

en: %(num_receivers)d receiver of %(num_signals)d signals | %(num_receivers)d receivers of %(num_signals)d signals
fi[0]: %(num_receivers)d vastaanotin %(num_signals)d signaalille
fi[1]: %(num_receivers)d vastaanotinta %(num_signals)d signaalille

en: Signals
fi: Signaalit

en: Static files
fi: Staattiset tiedostot

en: Time
fi: Aika

en: User CPU time
fi: Käyttäjän CPU-aika

en: %(utime)0.3f msec
fi: %(utime)0.3f msek

en: System CPU time
fi: Järjestelmän CPU-aika

en: %(stime)0.3f msec
fi: %(stime)0.3f msek

en: Total CPU time
fi: CPU-aika yhteensä

en: %(total)0.3f msec
fi: %(total)0.3f msek

en: Elapsed time
fi: Kulunut aika

en: %(total_time)0.3f msec
fi: %(total_time)0.3f msek

en: Context switches
fi: Kontekstin vivut

en: Versions
fi: Versiot

en: Serializable
fi: Muuttuja

en: Active
fi: Tapahtuma

en: In transaction
fi: Tapahtuman tila:

en: In error
fi: Virhe

en: Unknown
fi: (tuntematon)

en: Templates
fi: Asettelupohjat

en: Templates (%(num_templates)s rendered)
fi: Asetttelupohjat (%(num_templates)s renderöity)

en: Hide
fi: Piilota

en: Close
fi: Sulje

en: Time (ms)
fi: Aika (ms)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Key
fi: Avain

en: Value
fi: Arvo

en: Level
fi: Taso

en: Channel
fi: Kanava

en: Message
fi: Viesti

en: Location
fi: Sijainti

en: No messages logged
fi: Ei viestejä lokissa

en: Call
fi: Kutsu

en: Per
fi: /

en: Count
fi: Määrä

en: View information
fi: Näkymän tiedot

en: Variable
fi: Muuttuja

en: No GET data
fi: Ei GET-dataa

en: No POST data
fi: Ei POST-dataa

en: Setting
fi: Asetus

en: Signal
fi: Signaali

en: Receivers
fi: Vastaanottimet

en: %(num)s query | %(num)s queries
fi[0]: %(num)s kysely
fi[1]: %(num)s kyselyä

en: Query
fi: Kysely

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Action
fi: Tapahtuma

en: Connection:
fi: Yhteys:

en: Isolation level:
fi: Eristystaso:

en: Transaction status:
fi: Tapahtuman status:

en: (unknown)
fi: (tuntematon)

en: No SQL queries were recorded during this request.
fi: Tämän pyynnön aikana ei tehty yhtään SQL-kyselyä.

en: Back
fi: Takaisin

en: Executed SQL
fi: Suoritettu SQL

en: Database
fi: Tietokanta

en: Error
fi: Virhe

en: Empty set
fi: Tyhjä joukko

en: Static file | Static files
fi[1]: Staattiset tiedostot

en: Path
fi: Polku

en: Template path | Template paths
fi[0]: Sivupohjan polku
fi[1]: Sivupohjan polku

en: Template | Templates
fi[0]: Sivupohja
fi[1]: Sivupohja

en: Context processor | Context processors
fi[0]: Kontekstiprosessori
fi[1]: Kontekstiprosessori

en: Resource
fi: Resurssi

en: Name
fi: Nimi

en: Version
fi: Versio
